Nizsze Seminarium Duchowne Archidiecezji Czestochowskiej - Aktualności
ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW
NABÓR DO PIERWSZYCH KLAS
 

Zapraszamy

Prezentacja multimedialna


ROK SZKOLNY 2019/2020

Aktualności

22.09. Niedzielna Msza Święta z asystą liturgiczną naszego seminarium w Archikatedralnej parafii pw. Świętej Rodziny w Częstochowie. 21.09. Dziś w naszej wspólnocie gościliśmy Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego, który pobłogosławił nowych ceremoniarzy Archidiecezji Częstochowskiej przy celebracji Eucharystii w kaplicy seminaryjnej, podczas której głosił nam wszystkim Słowo Boże, przypominając o Mocy i Tajemnicy każdej Mszy Świętej, w której uczestniczymy. 20.09. DZIEŃ 3. W ostatnim dniu naszej wycieczki byliśmy w WSD Diecezji Radomskiej, w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu oraz na Świętym Krzyżu, gdzie spotkaliśmy naszego Absolwenta z 2019 roku - Michała Wróbla, który rozpoczął w tym roku nowicjat w Zakonie Oblatów MN. 19.09. DZIEŃ 2. Zdobyliśmy dzisiaj Puławy i Kazimierz Dolny.
Msza Święta w intencji powołań została odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Tam również odmówiliśmy Apel o 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia. 18.09. Wycieczka szkolna - Sandomierz, Kazimierz Dolny, Puławy, Skarżysko Kamienna, Szydłowiec, Święty Krzyż.
DZIEŃ 1. Podczas Eucharystii w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Sandomierskiej modliliśmy się, za przyczyną św. Stanisława Kostki - patrona dnia dzisiejszego, w sposób szczególny o rozeznanie Bożego powołania dla całej młodzieży w świecie.
17.09. Tak, tak. Oto tak dziś w naszym ogrodzie. 10.09. Dziś w nasze progi zawitał kolejny Absolwent NSD z 2018r. Kl. Kamil. Dziękujemy za pamięć i dar słodyczy dla uczniów. Niech Pan Ci błogosławi a Wspomożycielka Wiernych i św. Jan Bosko prowadzą w życiu zgodnym z wolą Bożą 9.09. Oj, było sentymentalnie, twórczo, mądrze i radośnie. Spotkanie z Absolwentami NSD 2018r. Brawo Panowie i dzięki za Wasze świadectwa o szkole! 5.09. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/20. pod przew. Arcybiskupa Wacława Depo - metropolity częstochowskiego. Relacja z uroczystości z Radia Fiat:

Relacja z uroczystości z Tygodnika Katolickiego Niedziela:

Relacja wideo na YT:


4.09. Msza św. w Bazylice Archikatedralnej p.w. Świętej Rodziny w intencji ofiar „Krwawego poniedziałku” – niemieckiej zbrodni wojennej sprzed 80 lat dokonanej w pierwszych dniach drugiej wojny światowej. 3.09. W niedzielne popołudnie uczniowie klasy I wraz z ks. Prefektem zwiedzali Częstochowę. Ksiądz Michał zapoznał alumnów z historią Bazyliki Archikatedralnej oraz kościołem pw. św. Zygmunta. 1.09. Dożynki Jasnogórskie i tradycyjna pomoc alumnów w roli służb porządkowych. 31.08. Zjazd alumnów po wakacyjnej przerwie. Rozpoczynamy w imię Boże z Maryją i św. Józefem. Wieczorem udział w apelowej modlitwie na Jasnej Górze.